Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego 15-16.03.2014
Kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela
Cerkiew pod wezwaniem Świętego Antoniego
Cerkiew pod wezwaniem Świętego Antoniego
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej

Dziś (30.05) o godz. 15.oo. Msza św., nabożeństwo majowe  z Koronką do Miłosierdzia Bożego . W dniu dzisiejszym kończy się czas Komunii wielkanocnej.

 

Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 17.3o.

W niedzielę 6 czerwca o godz. 15.oo. Msza św z procesją Eucharystyczną.

W poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, na mszę św. w tym dniu zapraszam  młodzież kl. ósmej z rodzicami.

 

W wtorek 1 czerwca o godz. 16.oo. młodzież naszej parafii, przyjmie sakrament Bierzmowania w Nowym Sączu w parafii Niepokalanej z rąk ks. bp Leszka Leszkiewicza.

Przez miesiąc czerwiec po Mszy św. będziemy odmawiać litanię do serca Pana Jezusa.

We  czwartek 3  czerwca przeżywać będziemy - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.  Msze św. w tym dniu o godz. 8.oo. i  o godz. 10.oo,  z procesją do czterech ołtarzy. Po południu w Boże Ciało nie będzie mszy św i procesji. Odpust ku czci św. Antoniego patrona naszej parafii będzie 13 czerwca. Szczegóły podam w następną niedzielę.

Jak co roku na Boże Ciał przygotowujemy cztery ołtarze. Pierwszy ołtarz koło kościoła Najświętszego Zbawiciela, drugi za rzeką koło państwa Motyków, te dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy z prawej i lewej strony od Królowej do kościoła św. Antoniego. Trzeci ołtarz będzie pod państwem Maria i Jan Poręba, a czwarty  koło kościoła św. Antoniego. Te dwa ołtarze zrobią mieszkańcy prawej i lewej strony od kościoła  św. Antoniego w stronę Binczarowej. Myślę że droga będzie już przejezdna w stronę Nowego Sącza. Jeśli nie będzie przejezdna to zmienimy kierunek w stronę Binczarowej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak to było dotychczas, oraz sztandary i feretrony,  zapraszam dzieci które w tym roku przeżywały pierwszą Komunię św.  małe dzieci do sypania kwiatów, zaś chłopców do dzwonienia dzwonkami, przez cały tydzień oktawy o godz. 17.3o. Zaś panów strażaków prosimy o dopilnowanie porządku, gdy będziemy szli główną drogą.

Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na cele charytatywne i  Hospicja. Przez cały okres oktawy msze św. z procesją o godz.17.3o.

 

W tym tygodniu przypada również  pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek modlimy się za misje i składamy ofiary na ten cel. Wyjazd do chorych w piątek od godz 8.15.

W pierwszą sobotę oddajemy się pod szczególną opiekę Matki Bożej.

W pierwszą niedzielę czerwca składka na potrzeby gospodarcze. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Godzinki w tym tygodniu poprowadzi róża pana Władysława Michalika.